poniedziałek, 3 października 2011 | By: Harashiken

Reaktywacja! Stosik #5

I tym sposobem udowadniam jak głupia jest koncepcja składania jakichkolwiek książkowo-zakupowych postanowień ^^ Miał być w grudniu stosik złożony z tegorocznych premier i odkładanie na MKP, plany i założenia wzięły jednak w łeb w obliczu ostatnich przemyśleń. Pierwszym choć nie najważniejszym powodem jest fakt, że nawet małe zakupy co jakiś czas sprawiają więcej przyjemności niż wielomiesięczne wyrzeczenia i wielki ekskluzywny stosik będący ich efektem. Jednak przede wszystkim do powzięcia tej decyzji skłoniły mnie pewne wnioski. Kolekcjonerskie wydanie MKP nie ucieknie, zawsze można je zamówić w wydawnictwie, tegoroczne premiery również nie znikną z półek, a być może trafią się później przy okazji jakichś przecen czy promocji. Uczta Wyobraźni jest zaś serią ekskluzywną, która ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularna. Ślepowidzenie już zniknęło i jak widać po nim MAG nie nosi się z zamiarem robienia jakichkolwiek dodruków tej serii. Teraz zaś słyszałem niepokojące pogłoski, że "Nakręcana..." pomału znika z półek, z "Welinem" też nie jest najlepiej. Stąd też ten stosik, który otwiera mój zakupowy bum na UW :) Tak więc jak tylko wpadną mi w ręce jakieś wolne fundusze pójdą one na kolejne stosiki spod znaku Uczty. 

Wieki Światła - Ian MacLeod, nie rzeknę nic bowiem UW biorę w ciemno, to seria którą każdy wielbiciel fantastyki znać powinien więc nie ma możliwości by mi się nie spodobała.
Atrament - Hal Duncan, zamiast "Atramentu" miał pojawić się tutaj Welin, niestety nie był dostępny :/
Nakręcana dziewczyna. Pompa numer sześć - Paolo Bacigalupi, jak wspomniałem wcześniej, niepokojące pogłoski skłoniły mnie do wciągnięcia "Nakręcanej..." do tego stosiku.

A teraz czas na frustracje :D Czemu MAG jest taki niezdecydowany? Jedyne wydawnictwo jakie do tej pory spotkałem, które drukuje tytuły na grzbietach raz w te raz wewte i nie potrafią być konsekwentni nawet w obrębie jednej serii! No dobra, dobra tylko "Wieki..." są w Uczcie w drugą stronę, ale to i tak razi i irytuje.

Ponieważ Karo marudzi mi w  komentarzach więc proszę oto obiecana reklama. Otóż wszem i wobec oznajmiam, że złamanie moich obietnic i postanowień dotyczących nie zaopatrywania się do końca roku w stosiki został złamany wyłącznie z winy ww. Karodziejki, która to przyczyniła się do owego stanu rzeczy rozsiewając plotki o rzekomym znikaniu z półek pozycji UW pt. "Nakręcana Dziewczyna. Pompa Numer Sześć". Z tego tytułu doszedłem po pewnych pośpiesznych przemyśleniach doszedłem do wniosków, o których wspomniałem już na początku tego wpisu. Tak więc powtarzam, ten stosik to wyłącznie wina Karodziejki. xD

22 komentarze:

Fenrir pisze...

Ja mam dwa egz. Nakręcanej..., czekam, aż mieszkanie za to dostanę. :-P

Marvil pisze...

Bo "Wieki Światła" były pierwszą książką w serii, pewnie dlatego. A "Atrament" to nie jest kontynuacja "Welinu"?

Harashiken pisze...

Fenrir: Ty się wszędzie tą "Nakręcaną..." chwalisz jakby to był niebywały powód do dumy, że masz dwie :P Niby czemu miałbyś dostać za to mieszkanie? :>

Marvil: No to mogli już całą taką pociągnąć nie? A nie nagle widzi mi się komuś się zmieniło i hej robimy na drugą stronę. ^^ Tak "Atrament" to kontynuacja.

Karodziejka pisze...

Nakręcaną dziewczynę też bym chciała^^

Cykl barokowy u Maga też tak wygląda, Żywe srebro trzy tomy są takie same (świetne!), Zamęt inny od Żywego srebra, ale przynajmniej ze sobą spójny, a Ustrój Światazbliżony bardziej do Zamętu, ale środkowy tom też ma odwrócone napisy na grzbiecie. Heh.

Oceansoul pisze...

O grzbietach u Maga nie warto wspominać... "Triumf Endymiona" (przynajmniej z któregoś dodrukowego rzutu, akurat mojego) też ma grzbiet w inną stronę, niż pierwsze trzy tomy. Twardookładkowe wydania Gaimana - też pomieszane. Jak przy wznowieniu Cyklu Barokowego znów pomieszają, to osobiście pojadę zrobić im krzywdę.

To teraz czekam przede wszystkim na Twoje wrażenia z "Wieków światła". :)

viv pisze...

Widzę, że mamy podobną podatność na pogłoski o wykupieniu Paolo :) Z wygranym wczoraj u Fenrira kuponem rabatowym jeszcze wczoraj zrobiłam zakupy w Matrasie. Nakręcana dziewczyna i Palimpsest za łączną cenę 51 zł. Aż chciałoby się zakrzyknąć Jupi! :) Oczywiście gratuluję nabytków! :)

Harashiken pisze...

Karo: Kup ;)

Dziwni ludzie w tym MAG'u pracują ^^

Oceansoul: O "Triumfie..." akurat toczyła się tu wcześniej dyskusja i jak mówił Fenrir wystarczy do MAG'a napisać, a przyślą właściwą obwolutę.

Zanim pojawią się tu moje wrażenia z "Wieków..." może jeszcze minąć trochę czasu.

Viv: Paolo jak Paolo, ale kurczę martwi mnie brak Hal'a i Welinu :/ Kurczę to mniej niż ja bym zapłacił ze swoim rabatem w empiku ;) Ej, kody rabatowe w Matrasie są równie niespotykane i unikatowe jak te w empku czy istnieje jakiś sposób ich zdobycia? :>

Oceansoul pisze...

Z tymi obwolutami "Triumfu..." faktycznie tak było, że wymieniali. W kwietniu 2010... Obecnie na forum MAG-a jest nawet dyskusja o tym, czy da się to zrobić teraz, zobaczymy, jak się zakończy, bo jeszcze nikt oficjalnie się nie wypowiedział, a na maile jest brak odzewu. Ale poczekamy, zobaczymy, jest cień nadziei. :)

Moreni pisze...

Jak ślicznie wygląda ta Uczta Wyobraźni.:) Na szczęście mój instynkt posiadacza jeszcze się na tyle nie rozwinął, żebym pałała nieodpartą chęcią posiadania (chociaż nie powiem, na półce wyglądałyby zabójczo). Ale przeczytać muszę, zwłaszcza "Nakręcaną...".

Karodziejka pisze...

Jak znajdę sponsora :P Ty mi nawet reklamy nie chcesz zrobić w ramach czynu społecznego :<

Wiedźma pisze...

Myślałam, że może uda mi się kupić jutro Nakręcaną dziewczynę w nowej promocji Empiku 3 za 2, ale niestety jej nie mają... Ech, chyba tym razem sobie odpuszczę.
A pozostałe książki też bym przeczytała ^^ Ale to kiedyś, jak będę miała możliwość kupna i czas, żeby je pochłonąć.

viv pisze...

Z tymi kodami to nie wiem, czy jest jakaś inna opcja niż zostać ich recenzentem :) Ja korzystałam z nich do tej pory dwa razy - za każdym razem wygrane na losowaniu u ich recenzentów :)
A w Matrasie Hal był tylko z Atramentem, z tego co kojarzę.

Fenrir pisze...

Harashiken, tak w ogóle to ja sobie obiecuję NIC nie kupować, aż większą kasę zbiorę i nadrobię zaległości zakupowe. A że zgubiłem kartę kodów do konta, to i tak przelewów nie zrobię... :P

Harashiken pisze...

No proszę, jeden stosik UW i ile komentarzy od razu? ^^

Oceansoul: To obserwuj, obserwuj może coś jeszcze da się z tym zrobić.

Moreni: Witam! Mój niestety nie odpuści mi i uzbierać ją muszę ^^ No i oczywiście przeczytać.

Karo: Oj dobrze już dobrze będziesz mieć.

Wiedźma: Zniknęła na drugi dzień po tym jak ją zamówiłem ;) "Nakręcana..." zajmie Ci pewnie więcej czasu niż jakakolwiek inna pozycja UW.

Viv: Tak wiem, na ich stronie Welinu nie ma nawet pokazanego. Aha no to zostaję przy empiku ;)

Fenrir: Ale do czasu jak zbierzesz większą kasę powiększy Ci się też lista "do kupna" i znów będziesz mieć zaległości xD Karta z kodami phi, weź opcję przysyłania kodu na komórkę.

Karodziejka pisze...

O rany :D

Agnes pisze...

Ale nie czytaj "Atramentu" bez "Welinu"! Chyba że już czytałeś, a teraz tylko kompletujesz.
UW to zacna seria, ale ja tak w ciemno bym nie kupowała, bo jednak np. "Wieki światła" nie całkiem mi odpowiadały, podobnie było ze "Światłem" Harrisona.
Odwrócone okładki też by mnie irytowały - łączę się w bólu.

Dusia pisze...

Stos genialny - klasyczna, wysokojakościowa fantastyka *-*

Pozdrawiam!

Immora pisze...

Pana Hala Duncana widziałam na Dniach Fantastyki i jakoś tak przez to, że również jest informatykiem bardzo chciałabym go poczytać. Dlatego Welin też pewnie kupię, jeśli dla mnie starczy ;)

Kompletowanie UW jest świetnym pomysłem, ale jak dla mnie odrobinę zbyt pieniędzogennym :D

Harashiken pisze...

Karo: Sama chciałaś ^^

Agnes: Wiem, wiem, ale wziąłem go bo leciałem w kolejności wydawania ;)

Immora: Książki ogólnie są pieniądzożerne, ale przy moim maniakalnym zbieractwie nie mógłbym się oprzeć.

viv pisze...

Uprzejmie donoszę, że zważywszy na deklarowane miejsce zamieszkania możesz być zainteresowany faktem, że dziś w Twoim mieście koło godziny 15 widziałam w antykwariacie Komiks na Piotrkowskiej Viriconium Harrisona za 24 zł. Nie wiem, czy masz i czy mieć chcesz, ale to UW MAGa, więc informuję :)

Aleksandra pisze...

No wreszcie widzę tu UW! Powinieneś Karodziejce podziękować, a nie zrzucać na nią winę. xD

Nie wiem, czy zauważyłeś - "Wieki światła" mają nie tylko tytuł w inną stronę, ale i trójkolorowe tło pod nim. Całe szczęście tylko ta jedna, wiec przy tak dużej ilości wydanych książek nie rzuca się to już w oczy. ;)

Ja też kilka dni temu złamałam postanowienie nie kupowania niczego przynajmniej do połowy listopada i tym sposobem trafił do mnie jeden z nowszych tytułów UW: "Pieśń czasu. Podróże." MacLeoda.

Harashiken pisze...

Viv: Tutaj krótko, dzięki. :)

Aleksandra: I będziesz widzieć więcej. Oj tam powinienem, ostrzegałem ją, że pochlebstw nie będzie, ale i tak chciała reklamy :P

Fakt, nie zwróciłem na to uwagi. No dobrze, dobrze, ale można by być konsekwentnym od początku nie?

No nadrabiaj, nadrabiaj, w następnym roku mają wypuścić 6 pozycji w UW ^^

Prześlij komentarz

Ostatnio postanowiłem otworzyć komentarze dla wszystkich. W związku z tym przestroga - komentujących anonimowo proszę o podpisywanie się. Komentarz anonimowy + wątpliwa jego wartość = śmietnik to samo tyczy się podpisanych komentarzy anonimowych, które uznam za zwykły spam. Anonimów proszę również o stosowanie chociaż podstawowych zasad ortografii. Porządek musi być, dziękuję, dobranoc!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...