sobota, 15 października 2011 | By: Harashiken

Stosik #6 Uczta Wyobraźni #2

Zgodnie z zapowiedzią kolejny stosik złożony wyłącznie z Uczty Wyobraźni :) To już 11 pozycji łącznie, jak dobrze pójdzie jeszcze w tym roku dołączy reszta (oczywiście nie licząc Ślepowidzenia i pewnie Welinu). 


Dom Burz - Ian  R. MacLeod
Akwaforta - K. J. Bishop
Accelerando - Charles Stross
Viroconium - M. John Harrison
Podziemia Veniss - Jeff VanderMeer
Rzeka Bogów - Ian McDonald
ŚwiatłoM. John Harrison
Palimpset - Catherynne M. Valente

Tym razem bez opisów. Jak już wcześniej wspominałem UW biorę totalnie w ciemno, a każdy zainteresowany na pewno ma własne źródło informacji o książkach, z którego skorzysta. Dodam tylko, że Viriconium trafiło do mnie z antykwariatu za jedyne 24zł, a jego obecność w stosiku zawdzięczam życzliwości Viv.

Ach no i trzeba dodać, że spotkała mnie niespodzianka. W "Rzece Bogów" znalazłem damę karo z talii kart Fabryki Słów ^^ Przypadek? Albo może rekompensata za kilka zagiętych kartek. W każdym bądź razie bardzo to miłe bo zawsze te karty chciałem zebrać, a niestety rzadko w FS trafia  się coś co mnie zainteresuje. 

21 komentarze:

Karodziejka pisze...

Najbardziej bym z tego chciała "Podziemia" z tych pozycji, których jeszcze nie mam :)

Fenrir pisze...

Mi zostało 7 pozycji do kupienia. :-D

Silaqui pisze...

Cholera, a gdzie Ty tak w ogóle mieszkasz? Będę przyjeżdżać do Ciebie i sycić oczy :P

Miałam niedawno jedną kartę z FS, ale wszystko wskazuje na to, że moja córa gdzieś ją porwała i teraz pewnie musiałaby przestawiać meble by ten skrawek papieru znaleźć :/ A miałam bardzo fajnego kolesia z literką "J" :P

"Ślepowidzenie" - już drugi tydzień z rzędu codziennie gdzieś widzę ten tytuł. Czyżby jakiś znak?

Stosik piękny, i chyba nie muszę pisać jak bardzo zazdroszczę? :P

Moreni pisze...

Jakie to piękne. Same pyszności.;)

Lena173 pisze...

Ja już niedługo mam zamiar wziąć się za "Pieśń czasu". Mam nadzieję, że przypadnie mi ona do gustu, a jeśli tak, to z przyjemnością zabiorę się za resztę serii.

Harashiken pisze...

Karo: Poluj w antykwariatach, albo na allegro, być może gdzieś się trafi tanio.

Fenrir: Nie zdziwię się jak pojawią się w jednym stosiku z całą stertą innych pozycji :D

Silaqui: Wszystko jest na lc. Myślę, że za daleko możesz do mnie mieć choć nie jestem pewien.

Znalazłabyś jej lepsze zabawki ;)

Moreni: Ano piękne, baaardzo przyjemnie się na nie patrzy :)

Lena173: Witam serdecznie :) Też mam ochotę na "Pieśń..." ale póki co z racji braku czasu wybieram cieńsze lektury, poza tym jeszcze "Pieśni..." nie mam. Ale to się może wkrótce zmienić i może wtedy jednak mnie skusi ;)

Alannada pisze...

Miłej lektury!

Fenrir pisze...

@Harashiken, taki był plan... I nadal jest. :-P

Stayrude pisze...

Świetny stosik tym bardziej, że z jednej kolekcji. I prawie każda jest na mojej liście do przeczytania.

Pozdrawiam

Silaqui pisze...

Z dumą stwierdzam, że gdy moje dziecię ma do wyboru zabawki i książeczkę to w ośmiu przypadkach na dziesięć wybierze książeczkę :P Wszystko co jest papierowe, ma obrazki i literki to dla niej coś "fajnego".

Oceansoul pisze...

Co prawda widok pozycji z Uczty stojących w równym rządku na półce to dla mnie codzienność, ale i tak nie mogę się napatrzeć na zdjęcie. ^^ Te książki mają w sobie coś takiego, że od jednego spojrzenia po prostu się *wie*, że w środku będą rewelacyjne.

Ach, już nie mogę się doczekać przyszłego roku i kolejnych pozycji z Uczty. ^^

viv pisze...

Bardzo, ale to bardzo kusisz takim widokiem, a przecież ja mam postanowienie - naprawdę wypadałoby ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości pohamować chwalipięctwo ;)
Połowę przygarnęłabym od razu,drugą - po kilkusekundowym zastanowieniu :) Najbardziej zazdroszczę MacLeoda, VanderMeera i McDonalda.Aby wytrzymać do grudnia :)

Harashiken pisze...

Alannada: Dziękuję :)

Fenrir: Zatem powodzenia w jego realizacji.

Stayrude: Kolejne stosiki też takie będą, aż do wyczerpania Uczty :) A jak dobrze pójdzie może w tym roku jeszcze coś innego zawita na półki.

Silaqui: To teraz tylko jak dorośnie trzeba się postarać by ukierunkować ją na fantastykę ;)

Oceansoul: Taa UW ma jedne z najpiękniejszych okładek jakie widziałem. A w dodatku ich widok jest niesamowicie magnetyczny :)

A ja mogę się doczekać. W przyszłym roku ma dołączyć do serii 6 pozycji, niech oni dadzą trochę odpocząć ja chcę też inne rzeczy kupić :P

Viv: Hej, hej tylko bez zwalania winy na mnie, ja tylko prezentuje zakupy, do niczego nie namawiam, ani nie kuszę :)

Oceansoul pisze...

No właśnie, kolejne sześć! Czyż to nie cudowne? :D Dla Uczty mogę zrezygnować ze wszystkiego innego, jeśli będzie trzeba. ^^ No i perspektywa kolejnych sprawia, że obecnych nie trzeba tak restrykcyjnie dawkować. :D

Anonimowy pisze...

Czytam właśnie "Accelerando", ale ciężko mi było zacząć, nawet jako członka KNBG i osobę zainteresowaną nowymi mediami słownictwo momentami dezorientowało...

Dusia pisze...

Piękna kolekcja, na sam widok mam dreszcze ;)

Silaqui pisze...

Coś mi się wydaje że nie będzie z typ problemu - obecnie jej ulubioną pozycją jest historyjka o żabim duszku, wszelkie gąski, kaczki, krówki i koniki poszły w odstawkę :P

Harashiken pisze...

Oceansoul: Właśnie nie! Ja dopiero z UW zaczynam i mam dużo do nadrobienia, bokami mi zacznie wychodzić jak co chwila coś będą do niej dodawać. Poza tym to tak ekskluzywna seria, że wszyscy powinni w napięciu wyczekiwać najdrobniejszych informacji o nowych tomach i skakać pod sufit na wieść o nowych premierach, a tu już wszystko prawie wiadomo. Pozostało nam doić portfele i czekać na projekty okładek ;)

Lous: Do "Accelerando" mam jeszcze daleko, zamierzam czytać po kolei tak jak były wydawane, a w między czasie przetykać UW bardziej lekkostrawną fantastyką.

Dusia: Dziękuje, ja też ;)

Silaqui: No i bardzo dobrze, a jak jeszcze wychowa się na naszych blogach będzie miała fantastykę w małym paluszki :P

Cassin pisze...

Piękny stosik :) Książek z tej serii zawsze poszukuję w bibliotece :) Na całe szczęście - są tam :D

Aleksandra pisze...

Nie mam Akwaforty ;/ Ale do końca roku na pewno kupię ją + dwie inne i będę miała wszystko. :D

Harashiken pisze...

Cassin: Dziękuję, ja ich poszukuję w księgarniach ;)

Aleksandra: Mogę się wymienić za Welin, albo Ślepowidzenie :P Przynajmniej zawsze coś z tego będziesz mieć, a tak jak Ci je któregoś dnia zwinę to pozostanie tylko puste miejsce na półce :D

Prześlij komentarz

Ostatnio postanowiłem otworzyć komentarze dla wszystkich. W związku z tym przestroga - komentujących anonimowo proszę o podpisywanie się. Komentarz anonimowy + wątpliwa jego wartość = śmietnik to samo tyczy się podpisanych komentarzy anonimowych, które uznam za zwykły spam. Anonimów proszę również o stosowanie chociaż podstawowych zasad ortografii. Porządek musi być, dziękuję, dobranoc!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...