wtorek, 20 listopada 2012 | By: Harashiken

Stosik #19 - poimieninowy :)

Sesja zaliczona, warunku nie ma, więc kasa jest, a okazja była to i stosik być musi :) Tak więc wielki powrót, a przed końcem świata na pewno zagości jeszcze jeden. A oto nowe nabytki:

Od góry:
1) Czarny Horyzont - Tomasz Kołodziejczak, po bardzo pozytywnych doświadczeniach z dylogią Dominium Solarnego ciekawość skłania do sięgnięcia po inną książkę autora.
2) Głowobójcy - Tomasz Kołodziejczak, opowiadania ze świata Dominium Solarnego, a tego bym nie odpuścił.
3) Spadkobiercy ostrza - Adrian Tchaikovsky, kolejny tom Cieni Pojętnych do kolekcji :) Co prawda już dwa inne czekają na przeczytanie, ale co tam, trzeba być na bieżąco chociaż z zakupami.
4) Miasto szaleńców i świętych - Jeff VanderMeer, wreszcie się skusiłem, a planuję już od dawna, żeby móc na spokojnie sięgnąć po VanderMeer'a z UW.
5) Atlas chmur - David Mitchell, kompletowanie UW.
6) Córka żelaznego smoka. Smoki Babel - Michael Swanwick, j.w.
7) Okrutny wiatr - Glen Charles Cook, nowe zbiorcze wydanie kolejnego cyklu autora Czarnej Kompanii.
8) Przez ciemne zwierciadło - Philip K. Dick, również kompletowanie, a zaległości rosną.

16 komentarze:

LENA pisze...

"Atlas chmur" też mnie bardzo ciekawi. Film jakoś nie, ale książka bardzo.

Ruczek pisze...

Ja muszę skompletować 'Cienie Pojętnych', bo na półce mam samotny 6 tom. Jest zatem co nadrabiać. 'Atlas chmur' czytałam, bardzo mi się podobał i muszę przyznać, że z chęcią zapoznam się także z pozostałymi pozycjami z UW (tak, jeszcze żadnej dotąd nie czytałam. Bez bicia proszę!). Na 'Córkę żelaznego smoka. Smoki Babel' mam ogromną ochotę i mam nadzieję, że uda mi się ją zdobyć w najbliższym czasie.
Gratuluję zaliczonej sesji i życzę przyjemnej lektury! :)

Obywatel_Śliwka pisze...

Piękne stosisko. Polecam ''Atlas chmur'' , wspaniały.

Oceansoul . pisze...

Sesja w listopadzie? Dziwne masz te studia. :D

A stosik bardzo ładny, polecam szczególnie "Atlas chmur", dawno się tak nie zachwycałam żadną książką.
Za Swanwicka pewnie się jakoś w grudniu/styczniu zabiorę, choć chciałabym szybciej - ale cegła z niego straszliwa, więc musi chwilę poczekać. No i wypada mi kolejnego Dicka przeczytać, ale nie będzie to ten ze zdjęcia, tylko wcześniejszy. :)

Moreni pisze...

Gratuluję fajnego stosiku. Widzę, że jesteś w tym samym miejscu "Cieni Pjętnych", co ja - tylko już dopadłeś najnowszy tom.;) I chcę "Atlas chmur"... *pełznie czynić swemu Lubemu sugestie w sprawie nadchodzących urodzin i świąt*

Fka pisze...

Gratuluję zaliczonej sesji i oczywiście tych pięknych nabytków ;) "Miasto szaleńców i świętych" ostatnio sobie kupiłam, bo chyba to pierwsza książka osadzona w świecie Ambergris i od niej chcę właśnie zacząć. "Córkę żelaznego smoka..." dostałam, a "Atlas chmur" muszę mieć ;)

Carrie pisze...

Gratulacje! Oj długo Cię nie było na blogu :) Ale za to teraz masz się czym pochwalić. Czekam na jakąkolwiek recenzję ;)
Zakupy Empikowe?
W niedzielę w Empiku było -20% na wszystkie książki co mnie niezmiernie ucieszyło... ;D Chociaż teraz żałuje, że nie miałam przy sobie więcej kasy.

Harashiken pisze...

LENA: Nie widziałem filmu, nie czytałem ksiażki, ale na pewno to nadrobię :)

Ruczek: Ou to niedobrze, na pewno mu tam bardzo smutno :P Dziękuję :)

Obywatel_Śliwka: Nowe wydanie i od razu wszyscy o tym mówią ;)

Oceansoul: Jak nie zdaje to przedłużam i tak się to ciągnie ^^ Ja nie wiem kiedy, w końcu ledwo co ruszyłem UW, a na półkach jeszcze tyle innych książek.

Moreni: To był dobry moment, żeby odłożyć na dłużej. Nowy rozdział, nowa historia, niewiele się więc straci zapominając szczegóły z poprzedniej. Ale są już trzy tomy, więc może warto by wreszcie ruszyć ;)

Fka: Dziękuję. Tak to pierwsza i dlatego też chciałem od niej zaczać.

Carrie: No długo, ale bez przesady, ostatnio przecież Diunę publikowałem. Empikowe? Nie, nie dokarmiam spasionego potworka ^^ Rabat -27/-28% dyskont internetowy xD

Carrie pisze...

Ja go niestety też za dużo nie dokarmiłam ;P A z internetu za dużo nie zamawiam więc nie miałam zielonego pojęcia o większym rabacie na necie :(

viv pisze...

Piękne zbiory! I najlepszego z okazji imienin. Skoro były, to i życzenia się należą ;)
Pozycje:
- 1-3 póki co mnie nie kuszą (super!),
- 4-mam na półce i w planach, ale pewnie wakacyjnych na przyszły rok razem ze Shriekiem, - 5- czytam i jest rewelacyjna,
- 6 - czeka w Gildii, więc pewnie nie sięgnę przed styczniem,
- 7 - kiedyś na pewno chcę przeczytać całe Kroniki
- 8 - póki co mam na półce trzy tytuły z tego wydania, ale tego Twojego nabytku jeszcze nie mam :)

A jak Valente? :)

Miłośniczka Książek pisze...

Gratuluję zaliczonej sesji :)
A stosik? Do schrupania :)
Przyjemnej lektury!

Harashiken pisze...

Carrie: To dobrze, że nie ;) No cóż Twoja strata, czasem coś ciekawego można znaleźć, a to naprawdę dobra stronka.

viv: Dziękuję :) A Valente się przeczytała, dobra jak zawsze :)

Miłośniczka Książek: Dzięki.

szarikow pisze...

Szczerze powiedziawszy większość tych pozycji znam jedynie "z widzenia". No ale to już coś :) Poczekam na recenzje, może coś mi przypadnie do gustu, szczególnie, że książki są z mojego ulubionego gatunku :)

Swoją drogą, ciekawy blog :) Blogi z fantastyką są moim oczkiem w głowie, więc szykuj "smakowite ciasteczka" (czytaj pozytywne recenzje), bo pewnie jeszcze do Ciebie wpadnę hehe :)

Pozdrawiam i zapraszam w wolnej chwili do siebie :) http://knigiszarikowa.blogspot.com/

Adam Trojka pisze...

Harashiken, w tym dyskoncie się opłaca ale jak zakupisz za 500 zł, bo nie płacisz za wysyłkę. Porównałem ceny z innym sklepem internetowym, który aktualnie ma rabat 25% na cały asortyment i wyszło mi jedynie oszczędności 15 zł w dyskoncie.

A "Atlas Chmur" właśnie czytam, by pójść jeszcze w tym tygodniu do kina na film. Niedokładnie mój typ literatury, ale da się czytać, choć pierwszy rozdział zalatuję XVII i XIX w. co może odstraszyć.

Immora pisze...

Świetny ten stos, naprawdę :o może tylko 8) akurat teraz nie chcę, ale pozostałe super. Zazdroszczę miłej lektury ;)

Vincent Venoir pisze...

Imponująca paczka ;)

Czarny Horyzont - jedna z niewielu książek, którą odłożyłem w trakcie czytania i do dziś niedokończona zbiera kurz na regale. Niektóre pomysły wyjątkowo ciekawe, ale warsztat i styl pisania poważnie mnie zmęczyły.

Prześlij komentarz

Ostatnio postanowiłem otworzyć komentarze dla wszystkich. W związku z tym przestroga - komentujących anonimowo proszę o podpisywanie się. Komentarz anonimowy + wątpliwa jego wartość = śmietnik to samo tyczy się podpisanych komentarzy anonimowych, które uznam za zwykły spam. Anonimów proszę również o stosowanie chociaż podstawowych zasad ortografii. Porządek musi być, dziękuję, dobranoc!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...