piątek, 19 sierpnia 2011 | By: Harashiken

Stosik #2

Oto co się uzbierało z ostatnich dwóch tygodni. Wszystko to przez szereg niefortunnych zdarzeń i okazji, które doprowadziły mnie do tych poważnych wydatków. ^^
Ognie Niebios - Robert Jordan, numero uno w tym stosiku i niezaprzeczalnie najdroższy nabytek spośród wszystkich. Chociaż oczywiście opłacało się biorąc pod uwagę, że to nówka sztuka, nieśmigana, nigdy nieczytana. Niniejszym mogę również oznajmić skompletowanie wszystkich dotychczas wydanych tomów Koła Czasu, co nie było łatwym i tanim przedsięwzięciem. Żałuję tylko, że miałem już na półce "Spustoszone Ziemie", w przeciwnym wypadku mógłbym nabyć za bezcen drugi najwartościowszy tom cyklu i to w równie nienagannym stanie. Ale, że już go miałem nie zainteresowałem się tym wystawionym wraz z "Ogniami...".

Ok czas na właściwy stosik (od góry):
1) Rubieże - Jeffrey Ford, ostatni tom cyklu Cley'a czyli dość szczególnej fantastyki.
2) Słońce słońc - pierwsza wydana u nas powieść znakomitego kanadyjskiego pisarza sf Karl'a Schroeder'a. Jest to również pierwsza część cyklu o świecie Virgi.
3) Zagłada Czarnej Kompanii - Glen Cook, ostatni tom zbiorczego wydania cyklu opowiadającego o losach Czarnej Kompanii.
4) Blade Runner, Ubik, Człowiek z Wysokiego Zamku - Philip K. Dick, trzy dotychczas wydane w serii "Dzieła wybrane Philip'a K. Dick'a" książki kultowego amerykańskiego pisarza sf.

Na stosik miała trafić jeszcze jedna zdobycz, której przysłania oczekiwałem jednakże jak widać poczta się spóźnia. Trafi ona zatem prawdopodobnie na kolejny stosik, który pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Potem pewnie długo, długo nie będzie nic z powodu porządnie nadwątlonych funduszy. 

12 komentarze:

Karodziejka pisze...

Zwykle tak się zapowiada, że to koniec, że już nowych zdobyczy nie będzie - i kończy się to różnie ;p

Do momentu, aż ktoś nie przejdzie na czytnik, nie uwierzę, że skończy z zakupami książkowymi^^

Podkradłabym "Człowieka" Dicka do kolekcji - sama na razie nie mam w planach go kupować :)

Fenrir pisze...

powiedz, ile dałeś za tego Jordana? bo jakbyś nie wiedział, to ma być chyba we wrześniu dodruk. :D

Harashiken pisze...

Karo: Pieniądze mi z nieba nie spadną więc nie będzie :D A na czytnik przechodzić nie zamierzam i o! ^^

Fenrir: ~70 + przesyłka, mniej więcej tyle samo ile za Spustoszone Ziemie kilka miesięcy temu. Doskonale wiem o dodruku, ale on nawet się nie umywa do pierwszego wydania :)

Panna_Indyviduum pisze...

kolejny fantastyczny stos.. zazdroszczę niesamowicie ;)
co do czytnika to fajna sprawa, ale fajna na krótszą metę.. Tradycyjnych książek nic nie przebije ;)

Aleksandra pisze...

Masz już książki Dicka. Zazdroszczę. ^^ Ja muszę czekać do września... "Rubieże" mam, "Słońca słońc" jestem bardzo ciekawa, a "Czarną Kompanię" zamierzam kupić. ;) Ogólnie świetny stos! :]

Harashiken pisze...

Panna_Indyviduum: A pewnie, że nie przebije. Jak jakaś sterta pixeli i zlepek liter może przebić prawdziwy, druk, papier i piękne okładki. Poza tym niespecjalnie widzę, możliwość ustawienia ebooków na półce, a dla takiego widoku zbiera się książki ^^

Aleksandra: A mam :) Ale kiedy się za nie wezmę to nie wiem. "Słońce słońc" jest lekkie i przyjemne, w dodatku największym atutem jest niesamowity świat. Naprawdę warto się z nim zapoznać. Co do Czarnej Kompanii to jeśli masz fundusze i cierpliwość polecam skompletować pierwsze wydanie, ma bowiem zdecydowanie lepsze tłumaczenie.

Fenrir pisze...

Nie licząc Rubieży i Ogni niebios, to akurat ja mam wszystkie książki na półkach, i wszystkie do recenzji. :>
Ale nie martw się, bo co się odwlecze (pieniądze), to nie uciecze, będę niedługo zamawiał zbiorcze wydanie (identyczne, jak to w twoim stosie chociażby) Czarnej Kompanii, tyle że po angielsku. A później jeszcze specjalne wydanie Władcy Pierścieni i cała Diuna... Łoj, portfel dostanie anoreksji...

Marvil pisze...

Skoro tak zachwalasz to może też się zabiorę za "Słońce słońc". A Dick wygląda rewelacyjnie, może też mi się uda kiedyś go zdobyć.
I popieram opinie, że czytnik prawdziwej książki nie zastąpi :)

Harashiken pisze...

Fenrir: Po co Ci po angielsku? Nasze nie wystarcza? ^^ Specjalne Władka? Jakie to jest? A przy takich zakupach to chyba portfel zacznie przed Tobą uciekać niedługo.

Marvil: Choć amatorem wypoczynku nad morzem nie jestem to rzekłbym, że czytnik to jak próba zastąpienia urlopu, plaży, słońca i morza wizytą w solarium :D Oszustwo i tyle, dobre na krótką metę. Jak skończę Słońce to postaram się je opisać, chociaż już wiele osób recenzowało je na blogach ostatnimi czasy ;)

Fenrir pisze...

Słońce słońc wiele osób recenzowało? o_O Dobrze się czujesz?

jak zacznie portf el uciekać, to mam jeszcze kartę. ^^

Cassin pisze...

Piękny stos. Nic z niego nie czytałam, ale na parę mam ochotę. Może w przyszłości.
Miłej lektury i pozdrawiam !

Harashiken pisze...

Fenrir: Tak, mam na lc 6 osób w znajomych, 5 osób recenzuje, a dwie osoby recenzowały Słonce - to dużo ^^

Ale chyba nie trzymasz jej w portfelu co?

Cassin: Dzięki :)

Ps. Zagadka: Czy ktoś ma pomysł czemu nie mam avatara w powyższych postach? ^^

Prześlij komentarz

Ostatnio postanowiłem otworzyć komentarze dla wszystkich. W związku z tym przestroga - komentujących anonimowo proszę o podpisywanie się. Komentarz anonimowy + wątpliwa jego wartość = śmietnik to samo tyczy się podpisanych komentarzy anonimowych, które uznam za zwykły spam. Anonimów proszę również o stosowanie chociaż podstawowych zasad ortografii. Porządek musi być, dziękuję, dobranoc!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...