środa, 14 września 2011 | By: Harashiken

Stosik nieplanowany (#4)

Zgodnie z ostatnią zapowiedzią prezentuję nadprogramy stosik. Jak zapewne pamiętacie przy poprzednim pisałem, że powziąłem postanowienie niekupowania niczego, aż do września, kiedy to opublikowałbym stosik składający się z tegorocznych premier kontynuacji czytanych przeze mnie cykli. Jak widać wystarczy na moment stracić czujność i odwrócić wzrok by postanowienie zwiało w siną dal ^^ Te nabytki to nie tylko dowód bezsensowności takich postanowień, ale także potwierdzenie moich przypuszczeń z "Porządków" kiedy to pisałem, że wdepnąłem. I otóż to! Przed Wami największy choć nie najdroższy stosik jaki trafił do mnie od czasu założenia bloga.

Od góry:
1) Adept MagiiMistrz Magii - Raymond E. Feist, dwa pierwsze tomy tetralogii Saga o wojnie światów, czyli stara, dobra, klasyczna fantasy.
2) Książę Krwi, Królewski Bukanier - Raymond E. Feist, dwa tomy składające się na cykl Dzieci Krondoru, opowiadający o późniejszych wydarzeniach z tego samego świata co Saga o wojnie światów. Dylogia ta jest uważana za łącznik pomiędzy ww. cyklem, a Sagą o wojnie z wężowym ludem.
3) Furia Króla Demonów, Odpryski Strzaskanej Korony - Raymond E. Feist, wspomniany przed chwilą cykl Saga o wojnie z wężowym ludem, tomy 3 i 4. 
4) Zdrada w Krondorze, Skrytobójcy w Krondorze - Raymond E. Feist, dwa pierwsze tomy należące do cyklu Dziedzictwo wojny światów, opisują wydarzenia mające miejsce między Sagą o wojnie światów, a Dziećmi Krondoru. Zgodnie z wikipedią jest jeszcze jeden  tom tej serii napisany na podstawie gry komputerowej "Return to Krondor" i dwa kolejne planowane tomy.
5) Pan Lodowego Ogrodu - Jarosław Grzędowicz, to jedna z pozycji stosiku, z której obecności mogę się wytłumaczyć :) Miała trafić już na stos #2 potem na kolejny, ale albo poczta albo nadawca pokpili sprawę i trafiła do mnie dopiero niedawno. O treści pisać nie będę, jest recenzja :) Wyjaśnię tylko, że jest to wydanie pierwsze, którego przyjemności posiadania odmówić sobie nie mogłem. Jak na ironię zupełnie nie pasuje do pozostałych dwóch tomów. 
6) Tyrania Nocy - Glen Charles Cook, pierwszy tom dwutomowego póki co cyklu Delegatury Nocy. To druga nadprogramowa pozycja, z której mogę się wytłumaczyć. Do poprzedniego stosiku trafił za sprawą empikowskiej promocji drugi tom Delegatur, Fenrir zaś doradził by szybko rozejrzeć się za pierwszym bo te są już na wyginięciu. No to proszę, jest. Bo jakżeby można było go nie kupić skoro pojawił się w całkiem rozsądnej cenie jak na ginący gatunek?

Na koniec dodam, że być może jeszcze dziś pojawi się uaktualnienie strony "do przeczytania", a w sobotę biblioteczka.  

7 komentarze:

Fenrir pisze...

Ta, ile ja sobie z fantastyką obiecywałem... Olać postanowienia, ten gatunek jest gorszy niż narkotyk...

Karodziejka pisze...

Nie zgodzę się z tym porównaniem do narkotyku ;p

Harashiken pisze...

Fenrir: Ale postanowienia nawet te złamane dają przynajmniej pozory prób kontroli tego chaosu :) Są potrzebne.

Karo: Po prostu jedni są bardziej podatni, inni mniej. Na Ciebie widać nie działa. Ale Ty mi tu nie wdawaj się w polemikę z Fenrirem tylko wypowiedz się na temat! ^^

Fenrir pisze...

Harashiken, nie wiesz, że zazdrość to straszna rzecz? Nie moja wina, że ze mną dziewczyny chętniej rozmawiają. :-D

Anonimowy pisze...

Widzę, że trochę się nazbierało :) U mnie na razie przestój z książkami, siła wyższa (czyt. prelekcje ludologiczne). Pozdrawiam i przyjemnej lektury życzę!

Karodziejka pisze...

Na temat, na temat, pff. Ależ masz wymogi :P
Pan Lodowego Ogrodu i pierwszy tom Delegatur są w pełni zrozumiałe, skoro zbierasz te cykle :)

Harashiken pisze...

Louis: Dzięki, ale tego czytać na razie nie będę, kolejka obowiązuje ^^

Karo: Wymogi? Jakie wymogi? Chcesz mi wmówić, że blogi zakłada się po to by ludzie mogli z komentarzy zrobić forum i pisać sobie w cały świat ze sobą, olewając główny wątek jakim jest konkretny post? :P

Z tym na temat też się nie wysiliłaś, ale już tym razem odpuszczę. ^^ Tak wiem lubię się czepiać.

Prześlij komentarz

Ostatnio postanowiłem otworzyć komentarze dla wszystkich. W związku z tym przestroga - komentujących anonimowo proszę o podpisywanie się. Komentarz anonimowy + wątpliwa jego wartość = śmietnik to samo tyczy się podpisanych komentarzy anonimowych, które uznam za zwykły spam. Anonimów proszę również o stosowanie chociaż podstawowych zasad ortografii. Porządek musi być, dziękuję, dobranoc!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...