piątek, 16 grudnia 2011 | By: Harashiken

TOP10 #4 - Wymarzone prezenty książkowe

"Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj tutaj nowego tematu na dany tydzień."

Dziś czas na Wymarzone prezenty książkowe :) Czyli w moim wypadku w większości najwspanialsze i najlepiej prezentujące się na półkach książki, albo te najcięższe do upolowania, a co za tym wszystkim idzie lista składa się z pozycji, które prędzej czy później sam zapewne własnoręcznie skompletuję :D Kolejność zupełnie przypadkowa, nie widzę sensu i możliwości jej wartościowania.

Numer 1 - Czarna Kompania
Sześć brakujących tomów pierwszego wydania Czarnej Kompanii to coś co chciałbym by znalazło się w mojej książkowej kolekcji obok wydania zbiorczego :)

Numer 2 - Raymond E. Feist

Cztery brakujące tomy z pierwszych cyklów Feista. Te najdroższe i najrzadsze oczywiście, liczę że w kiedyś w końcu uda mi się upolować ładne egzemplarze w przystępnej cenie. Co prawda jeszcze nie mam Trylogii Imperium i cyklu zapoczątkowanego tomem "Lot Nocnych Jastrzębi", ale te są dostępne w nowych i łatwych do dostania wydaniach w niezbyt wygórowanych cenach więc nie są jakimiś super wymarzonymi książkami.

Numer 3 - Philip K. Dick

Trzy kolejne pozycje z serii "Dzieł wybranych" tegoż autora, których jeszcze w swojej kolekcji nie posiadam.

Numer 4 - Diuna

Tom pierwszy już na półce, o czym dobrze wiecie z przedostatniego stosiku. Pozostałe do skompletowania :)

Numer 5 - Mroczna Wieża

MW w twardej oprawie czy trzeba coś więcej tłumaczyć? Jeden z trudniejszych dla mnie zakupów z racji tego, że już przeczytana, a w takim wypadku zawsze znajdzie się coś ważniejszego do nabycia czego jeszcze nie znam.

Numer 6 - Jacek Dukaj

Co tu dużo mówić, kolekcja dzieł Dukaja w twardych oprawach to to co każdy fantasta chciałby mieć na półce. ^^

Numer 7 - Malazańska Księga Poległych

Number one na mojej liście "must have", wydanie kolekcjonerskie MKP do na bycia wyłącznie na specjalne zamówienie w wydawnictwie. Niestety odkładanie na nie nie idzie mi najlepiej. ^^

Numer 8 - Dzieła Stanisława Lema

Pierwsza część dzieł zebranych SL stoi na półce, druga to właśnie to co mi się marzy, pomimo że nie wszystkie są fantastyką.

Numer 9 - Harry Potter

Moje egzemplarze w miękkiej oprawie były już tyle razy czytane, że prawie się rozlatują. Sam nie wiem czemu nigdy nie zacząłem kupować w twardej, zamierzam więc kiedyś przy wolnych funduszach nadrobić te zaległości.

Numer 10 - Cryptonomicon

Ostatni choć nie najmniej ważny, cegiełka w twardej oprawie, która znajdzie godne miejsce na moich pólkach.

18 komentarze:

Moreni pisze...

Widzę, że do zagadnienia podszedłeś jak rasowy kolekcjoner.:) O Feist'cie pierwsze słyszę, chociaż okładki gdzieś mi się o oczy obiły.

P.S. A zbiorcza recenzja Harrego P. kiedyś będzie?:)

Oceansoul pisze...

"Doktor Bluthgeld" jeszcze nie wyszedł, będzie dopiero w lutym. A przed nim, w styczniu, ukaże się jeszcze "Transmigracja Timothy'ego Archera", czyli trzeci tom trylogii Valisu. :)

A lista bardzo zacna. ^^
Chociaż Mroczną Wieżę osobiście planuję upolować w nowym wydaniu, żeby ósmy tom pasował do pozostałych. Szkoda strasznie, że w miękkiej oprawie jest, no ale trudno.

Harashiken pisze...

Moreni: Taa ^^ Być może u mnie? Raz było, a propo tego, że odgrzebałem w zakładkach przeglądarki recenzję jednego z tomów, a drugi raz był pokaźny stosik z Feist'em w roli głównej.

Nie wiem, przypuszczam, że kiedyś na pewno, ale jeszcze nawet się nad tym nie zastanawiałem.

Oceansoul: Tak wiem, że się nie ukazał, ale okładkę można było znaleźć już dawno, a o Transmigracji ani widu, ani słychu.

Też miało na tą listę trafić nowe wydanie, tyle że byłem święcie przekonany, że jest to twarda okładka, dopiero przy pisaniu tego TOP10 dotarło do mnie, że tak nie jest i zrezygnowałem z nowego. Poza tym ten 8my tom chyba trochę odstaje.

Swoją drogą nienawidzę takich praktyk wydawniczych. Wydają coś, nagle przerywają i zaczynają wydawać od nowa w innej formie. Teraz Zysk tak robi z "Kołem Czasu", zaczynają wszystko wydawać w tym dużym formacie, w którym był ostatni tom. Napisałem dziś do nich, ciekawe czy odpowiedzą. Może będzie materiał na kolejny wpis, w którym wyleje swoje żale i dam upust frustracji ^^

Zbyszekspir pisze...

Ja się podpisuję pod Dickiem, Dukajem, Herbertem i Lemem plus Cryptonomicon;) Pozdrawiam.

Avo_lusion pisze...

Ja też mam Pottera w miękkiej, bo jak byłam w gimnazjum, nie stać mnie było na twardą. To było tyle lat temu... A teraz mam takie marzenie,żeby dostać wszystkie filmy na oryginalnym DVD, są takie wydania, ale to kosztuje majątek :/

Oceansoul pisze...

Nowe wydanie całego "Koła Czasu"? No to chyba się zainteresuję! ^^ O ile potwierdzą, że całość będzie wreszcie w jednym rozmiarze. :D

Swoją drogą, Malazańska w kolekcjonerskim wydaniu to już jest cała, czy jeszcze nie? Chodzi mi ten cykl od dawna po głowie, ale się pogubiłam w wydaniach. Wydawało mi się, że MAG chciał wydać całość w jeszcze jakimś innym, w nieco dalszej przyszłości... Ale nie wiem już teraz. ^^

Co do Mrocznej Wieży, to to w twardej faktycznie jest ładne, ale chyba nie bardzo można dostać gdzieś nieużywane. A to nowe z kolei podoba mi się bardziej jeśli chodzi o oprawę graficzną, no i boksy są fajne. :D Głupi Albatros, mogli się rzucić na twardą oprawę, no...

Harashiken pisze...

Zbyszekspir: :)

Avo_lusion: A ja w sumie pewnie mógłbym wtedy rodziców na twardą okładkę naciągnąć, ale nie wiem czemu tego nie zrobiłem.

Oceansoul: Tak, format taki jak najnowszy tom, stare okładki i bez rozbicia na dwie części. Widziałem dziś "Oko świata" więc i pozostałe ruszą :/

Nie, jeszcze jeden tom "Okaleczony Bóg", który powinien pojawić się na początku nowego roku. Poza tym wypuszczą też miękką w nowej szacie graficznej.

Mogliby, nowe wyglądałoby cudownie w twardej. Chyba jeszcze się wstrzymam długi czas i poważnie zastanowi :D

Zorija pisze...

"Mroczną wieżę" w takim ładnym wydaniu też w sumie chciałabym. Wprawdzie mam w miękkich, ale nie obraziłabym się gdyby ktoś mi dał w takich ładnych.

Fenrir pisze...

@Harashiken, to spójrz sobie przy okazji na "Heretyka" Cornwella. Trzecia część trylogii, wyglądem w ogóle odcinająca się od dwóch pozostałych tomów, że nie wspomnę, że za cholerę nie znajdziesz na książce informacji, że to trzecia część trylogii (tylko info o trylogii i tyle).

Co do Mrocznej Wieży, to ALBATROS wydał już części 1-4 w boxach, 5 - 8 bodajże na wiosnę ma być.

Fenrir pisze...

A tak w ogóle, to chciałem skompletować sagę Jordana, ale chyba dam sobie spokój, jak mam grać w rosyjską ruletkę, na które wydanie trafię...

Immora pisze...

Popieram większość tych książek/serii - też je chce! A Harry'ego również mam w miękkich okładkach, a to dlatego, że jak kupowałam pierwszy tom jeszcze twardych nie było... A z tego co widziałam u koleżanki, twarde się równie skutecznie rozpadają :P

Silaqui pisze...

Świetna lista!
Widzę że rasowi czytelnicy nie rozdrabniają się na pojedyncze tomy :D

Harashiken pisze...

Zorija: Nikt by się nie obraził na taki prezent ^^

Fenrir: Albatros utrzymuje równowagę ^^ W twardym wydaniu same okładki są średnie, ale grzbiety prezentują się wyśmienicie. Za to w miękkim choć okładki są naprawdę ładne to grzbiety zupełnie nie przypadły mi do gustu. Pozostaję przy twardej okładce :)

Nie musisz, będą kontynuować ten nowy format więc to żadne ryzyko chyba, że im się odwidzi. To jednak tylko moja opinia bo jak na razie nie raczono mi odpisać.

Immora: Ha! Dziękuję za poparcie. O twarde to ja już bym dbał ^^

Silaqui: No ba! Jasne, że świetna w końcu moja :D Pff pojedyncze książki... jasne xD

Fenrir pisze...

@Harashiken, tylko że ja kupuję albo nowe egzemplarze, albo używane - w zależności, gdzie wyjdzie taniej. I jaką ja będę miał pewność, że trafię na nowe wydanie? A że jeszcze zamawiam w 99% przez internet, to już w ogóle...

@Harashiken2, to tylko dowodzi, że jesteś noob i nie potrafisz wybrać tych dziesięciu WYMARZONYCH książek. Idziesz na łatwiznę, phi...

Karodziejka pisze...

Ja mam swoje najważniejsze chęci zaznaczone w "Koszyku" na LC :)

Przede wszystkim Simmons z Hyperionem^^

Silaqui pisze...

@Fenrir: nie każdy ot tak sobie niemal z marszu kolekcjonuje całe serie :P

@Harashiken: pytanie jest takie - który Mikuś jest na tyle "kasiasty", by z marszu spełnić choć jedno seryjne marzenie ^^

Harashiken pisze...

Fenrir: Nie chcę być monotematyczny, gdybym miał wybrać 10 wybrałbym MKP w kolekcjonerskim wydaniu i posypałyby się komentarze, że tak ponuro, że jedna seria itd :D Poza tym nie jestem noob, pojedyncze egzemplarze to mogę z palcem w nosie mieć więc po co robić z nich listę życzeń?

Karo: Rany przestań się z nim bujać i wreszcie się zaopatrz ^^

Silaqui: No jeden taki jest, siedzi tutaj i odpisuje Ci właśnie ^^ Tylko, że to tego trzeba masy silnej woli by utrzymać szeleszczących królów w portfelu i okazji, która pozwoli troszkę przyoszczędzić na tak potężnym zakupie.

Gulie pisze...

Chciałbym takie wydanie MKP i MW ;d

Prześlij komentarz

Ostatnio postanowiłem otworzyć komentarze dla wszystkich. W związku z tym przestroga - komentujących anonimowo proszę o podpisywanie się. Komentarz anonimowy + wątpliwa jego wartość = śmietnik to samo tyczy się podpisanych komentarzy anonimowych, które uznam za zwykły spam. Anonimów proszę również o stosowanie chociaż podstawowych zasad ortografii. Porządek musi być, dziękuję, dobranoc!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...